ورود | عضویت

** تمامی کالا و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است **

پایگاه خبری مشاورنیوز

جدیدترین اخبار، مقالات، همایش و کارگاه های مشاوره و روان شناسی در ایران

MOSHAVERNEWS PSYCHOLOGY & ADVISING NEWS

تفاهم نامه ای برای ارائه خدمات مشاوره ای به شهروندان
به نقل از خبرگزاری مهر و به گزارش مشاور نیوز، الهام فخاری رئیس شورای اسلامی استان تهران در ۲۱ امین جلسه این نهاد با اشاره به آمار فزاینده افراد نیازمند مشاوره های روانشناسی در شهر و استان تهران گفت : بدلیل مسائل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی درصد زیادی از شهروندان به خدمات مشاوره ای روانشناسی و روانپزشکی نیاز مبرم دارند.
 
وی افزود: شمار رو به رشد درگیری های خیابانی و همچنین آمارهای رسمی و غیررسمی ابتلا شهروندان به افسردگی های حاد و مزمن بیانگر این واقعیت است که حال عمومی شهروندان رضایت بخش نیست و دسترسی آنان به خدمات مشاوره ای ارزان قیمت از ضروریات غیرقابل انکار است.
 
الهام فخاری وجود معضل رو به گسترش اعتیاد درکنار پدیده هایی همچون بیکاری و کارهای کاذب بر مشکلات شهرها افزوده و ساکنان کلنی های شهری هرروزه به نوعی با یکی از این معضلات دست به گریبان هستند.
 
رئیس شورای استان تهران مشکل گرانی ارزاق عمومی و تامین مسکن را از دیگر دغدغه های ذهنی و روانی مردم دانست و گفت: این مشکلات در کنار ترافیک شهری آلودگی های زیست محیطی و نبود فرصت کافی برای گذران اوقات فراغت از عوامل تشدیدکننده اختلالات روانی در بین مردم است.
 
وی با اشاره به کمبود سطح کیفی و کمی خدمات مشاوره ای در شهرهای بزرگ افزود: بعلت گرانی خدمات مشاوره ای و همچنین زمان‌بر بودن تاثیرات مثبت این خدمات مردم بخصوص طبقات متوسط و ضعیف از این خدمات هیچ بهره ای نمی‌برند.  
 
الهام فخاری با اشاره به هفته سلامت روان و بزرگداشت نقش روانشناسان تاکید کرد: باید با تنظیم سیاست های درست در حوزه سلامت روان باید خدمت رسانی در این حوزه را برای عموم مردم فراهم کنیم.
 
وی با تاکید بر اهمیت سلامت روان در حوزه سلامت شخص و سلامت اجتماعی گفت: خوشبختانه امروزه مسئولان با اهمیت این موضوع آشنا هستند.
 
فخاری نقش شوراها در بحث سلامت روان را پررنگ دانست و گفت: برای اولین بار در احکام برنامه سوم محور سلامت و روان در بودجه ۹۷ تصویب شد و همچنین برای این مهم ردیف بودجه خاصی در سال ۹۸ تعریف شد.
 
رئیس شورای استان تهران با اشاره به ظرفیت شورای استان تهران برای استقرار تخصصی شعبات نظام روانشناسی و مشاوره کشور در ۱۶ شهرستان استان تهران گفت: پیش نویس همکاری بین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با مدیریت شهری تنظیم شده است.
 
وی با اشاره به هزینه زیاد مشاوره های تخصصی به لحاظ قیمتی و نیاز عموم مردم به این موضوع گفت: این تفاهم نامه کمک شایانی برای استفاده عموم مردم از خدمات مشاوره ای است.
 
فخاری با بیان اینکه فشارهای کاری و توقعات مردمی تاثیرگذار بر روحیه اعضای شورا است گفت : اولین جامعه هدف تفاهم نامه همکاری بین نظام روانشناسی و مدیریت شهری اعضای شورای استان هستند.  
 
وی با بیان اینکه عنوان این تفاهم نامه توسعه خدمات مشاوره ای با هم افزایی ظرفیت در جهت ارتقا سلامت جامعه است گفت: اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضا به مدت ۲ سال و با قابلیت تمدید درصورت تمایل دوطرف است.  
 
وی افزود: این تفاهم نامه به منظور اجرای سیاست استفاده بهینه از امکانات استعداد و توانایی های طرفین و در جهت گسترش همکاری های سازنده علمی حرفه ای آموزشی و پژوهشی امضا و مبادله می شود.
 
الهام فخاری در پایان ابراز امیدوار ی کرد با اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه ضمن افزایش درصد استفاده کنندگان از خدمات مشاوره ای تاثیرات مثبت آن نیز در جامعه ملموس و مشهود باشد.
 
حاتمی رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره ای کشور هم در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری خدمات مشاوره ای با شورای استان تهران با اشاره به اهمیت موضوع سلامت روان در جامعه گفت: آسیب های اجتماعی و روانی و اختلالات روانی در جامعه یا به بحران رسیده و یا وضعیت موجود نزدیک به بحران است.
 
وی با بیان اینکه متاسفانه از هر ۴ مورد ازدواج حداقل دو مورد آن به طلاق و یک مورد به ناسازگاری منجر می‌شود گفت: تنها یک مورد آن بر اساس استانداردها موفقیت آمیز تلقی می گردد.
 
حاتمی با اشاره به معضلاتی همچون حاشبه نشینی و اعتیاد گفت: مهاجرت های بی رویه سبب افزایش نرخ آسیب‌های اجتماعی در شهرهایی مثل تهران شده است.
 
رئیس سازمان روانشناسی و مشاوره ای کشور گفت: بیش از ۲۴ درصد مردم کشور نیازمند خدمات روانشناسی و مشاوره ای هستند و این میزان یعنی یک چهارم جمعیت کشور دچار سطحی از اختلالات روانی هستند.  
 
افزایش سن ازدواج و کاهش سن اعتیاد به زیر ۱۴ سال روند پیر شدن جمعیت و نبود زیرساخت های لازم برای ارائه خدمات مناسب به سالمندان از دیگر موارد مورد اشاره حاتمی بود و افزود: از نظر سلامت روان و خدمات مشاوره ای برای سال های آینده نیازمند استانداردهای جدید و توجه ویژه و جدی هستیم.  
 
حاتمی با بیان اینکه یک جامعه پویا و پیشرفته را با سلامت روان آن می سنجند افزود: جامعه سالم از منظر روانشناسی جامعه ای است که مردم در آن خوب فکر کنند و از هیجانات به موقع استفاده کنند که این عوامل منجربه بهره وری بیشتر و توسعه خواهد شد.  
 
وی با بیان اینکه استان البرز و شهرستان های استان تهران از مناطق پر خطر در این زمینه هستند افزود: به دلیل افزایش جمعیت و کمبود خدمات بهداشتی روانی این مناطق نیازمند توجه جدی تر می باشند.  
 
خاتمی با بیان اینکه باید رفتار سالم را هدف اقدامات و برنامه های خود قرار دهیم گفت: حل بسیاری از این مشکلات باید از منزل پیش دبستانی و مدارس و دانشگاه ها شروع شود.
 
وی افزود: برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید مهارت آموزی وارد کتاب‌های درسی شود و اینگونه مهارتها به صورت عمومی آموزش داده شود
 
رئیس سازمان نظام روانشناسی با بیان اینکه برنامه‌های خوبی برای شهر و استان تهران داریم گفت: پزشک روانشناس خانواده یکی از ضروریات زندگی شهری است.  
 
حاتمی با بیان اینکه صنف تخصصی روانشناسی مشاوره در کشور آغاز به کار کرده است گفت: شعبات استانی در تمامی استان ها ۳۰ هزار عضو رسمی دارد که شش هزار نفر از آنها دارای پروانه تخصصی در این زمینه هستند.
 
رئیس سازمان نظام روانشناسی تعداد کل روانشناسان کشور را ۱۸ هزار نفر اعلام کرد و افزود: ۱۱ هزار نفر از این افراد در استان تهران مشغول فعالیت هستند.  
 
وی با تاکید بر اینکه سطح سواد سلامت روان مردم باید افزایش پیدا کند گفت: پس از انعقاد تفاهم با شورای استان محلی در سراهای محله نیروهای متخصص مستقر و بحث آموزش‌های عمومی و مراکز خدمات روانشناسی مشاوره به طور جدی پیگیری خواهد شد.  
 
حاتمی از تشکیل کارگروه تخصصی سلامت روان برای شورای استان خبر داد و گفت: این کارگروه های تخصصی در سایر استانها نیز توسعه و گسترش خواهد یافت.  
 
رئیس سازمان نظام روانشناسی با بیان اینکه خوشبختانه مردم به موضوعات روانشناسی و مشاوره ای نگاه مثبتی پیدا کردند گفت: ۳۲ درصد از فضای مجازی در اختیار موضوعات مشاوره خانواده قرار دارد.  
 
در پایان این مراسم تفاهم نامه  همکاری فی مابین شورای اسلامی استان تهران و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران در سه نسخه امضا شد.
آشنایی با روان شناسان
دکتر کیانوش زهراکار
دکترای تخصصی مشاوره
 
عضو هیئت علمی دانشگاه  خوارزمی تهران
 
پژوهشگر برتر منتخب دانشگاه خوارزمی در سال ۱۳۹۲
 
پژوهشگر برتر منتخب استان تهران در سال ۱۳۸۸
 
پژوهشگر برتر منتخب دانشگاه آزاد اسلامشهر در سال ۱۳۸۷
 
پژوهشگر برتر منتخب استان لُرستان در سال ۱۳۸۳
 
دانشجوی برتر منتخب دوره دکتری در سال ۱۳۸۲
 
استاد راهنما و مشاور بیش از 100 پایان نامه تحصیلات تکمیلی
 
 
دکتر امیرهوشنگ مهریار
-سال تولد: 1315 
رتبه علمي: استاد
تحصيلات:  Ph.D ـ روانشناسي ـ لندن ـ (1344) 1965
1. دانشگاه شيراز، شيراز ـ پژوهشي/ آموزشي/ اجرايي ـ رئيس مركز جمعيت‌شناسي، سرپرستي
2. دانشگاه هاروارد، دانشكده پزشكي بوستون ـ پژوهشي ـ Post-Doctoral
3. دانشگاه پنسيلوانيا، فيلادلفيا ـ پژوهشي/ آموزشي ـ استاد مدعو
4. سازمان بهداشت جهاني ـ پژوهشي ـ مشاور علمي
5. مؤسسه عالي پژوهش در برنامه‌ريزي ‌و توسعه تهران ـ پژوهشي/آموزشي/ اجرايي ـ استاد ـ رئيس گروه
 
 دكتر حمزه گنجی
متولد : دوم فروردين‌ماه سال 1321 در هادي‌شهر از بخشهاي شهرستان مرند ب
کارشناسی :رشته زبان فرانسه 1344
کارشناسی ارشد: دانشگاه تهران  رشته علوم تربیتی
دکتری   : 1351  دانشگاه مون پلیه (فرانسه)
 دکتر محمود ساعتچی

1-ليسانس علوم اجتماعي از دانشگاه تهران در سال 1344.
2-ليسانس نظامي از دانشكده پياده نظام ارتش (شيراز) در سال 1345.
3-فوق ليسانس علوم اجتماعي از دانشگاه تهران در سال 1347.
4- دكتراي (Ph.D.) روانشناسي از دانشگاه اله آباد (Allahabad University) هندوستان در سال 1353.
5- طي دوره تخصصي راهبردها، فنون و روش هاي عملي كاربردي روانشناسي در برگزاري دوره هاي آموزش مديريت عالي در كالج هنلي (Henly)، انگلستان (لندن) در سال 1357.
پروفسور سعید شاملو،( بنیان گذار روانشناسی بالینی ایران)
متولد : سال 1308 در ملایر
کارشناسی : دانشگاه جورج واشنگتن
کارشناسی ارشد:  دانشگاه ایالتی واشنگتن
دکتری   :  دانشگاه ایلی نویز در رشته روان نشاسی بالینی 
فوق دکتری  : دانشگاه ایلی نویز در رشته رواندرمانی
 دکتر یوسف کریمی

سال تولد : 1323 
محل تولد : قزوین 
کارشناسی آموزش ابتدائی از دانشگاه ابوریحان بیرونی سابق
کارشناسی ارشد  در رشته روانشناسی تربیتی در سال 1353(1974) از دانشگاه ایالتی بال در ایالت ایندیانا 
دکتری در سال 1356(1977) موفق به اخذ درجه دکتری در رشته روانشناسی تربیتی، از دانشگاه ایالتی فلوریدا
یشان دارای سابقه تدریس در دانشگاه های آمریکا با سمت مربی رتبه اول هستند.
تالیفات : روانشناسی اجتماعی،نگرش و تغییر نگرش و..

دکتر  بهروز بيرشك
 متولد فروردين۱۳۲۷- تهران
فارغ التحصيل دانشگاه ملى
فوق ليسانس روانشناسى مشاوره - ۱۳۵۳ از دانشكده ايلينوى آمريكا
اخذ مدرك دكترى - ۱۳۵۷ از دانشكده ايلينوى
عضو هيأت علمى دانشگاه علوم پزشكى ايران
فعاليت در انستيتو روانپزشكى تهران
راه اندازى بيمارستان روانى حضرت زهرا (س)
دكتر سيمين حسينيان
متولد  : ۱۳۳۱
مرتبه علمي: استادتمام دانشگاه الزهرا
تحصيلات: دكتري
گروه آموزشي:مشاوره
محل تولد: تهران
دكتراي مشاوره ،كاليفرنيا-لس آنجلس آمريكا
كارشناسي ارشد مشاوره، كاليفرنيا-لس آنجلس آمريكا
كارشناسي مشاوره ،؛دانشگاه تهران -ايران
دکترشکوه نوابى نژاد
- متولد ۱۳۲۵
- لیسانس زبان و ادبیات انگلیسى
- فوق لیسانس مشاوره [دانشگاه آمریکایى بیروت]
- اخذ مدرک دکترى [دانشگاه ایالتى نبراسکا] رشته روانشناسى مشاوره
- استاد تمام گروه مشاوره دانشگاه تربیت معلم
- مدیر گروه مشاوره همان دانشگاه 
- عضو هیأت امناى دانشگاه 
زندگینامه بزرگان روان شناسی / مشاور نیوز
دکتر محمود گلزاری
 سال تولد : ۱۳۲۸ 
محل تولد :  شهر سیرجان در استان کرمان 
تحصیلات:
کارشناسی: رشته روان شناسی بالینی، دانشگاه علامه طباطبایی
کارشناسی‌ارشد: رشته روان شناسی بالینی انستیتو روانپزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران
پایان نامه: ساخت و اعتبار یابی مقیاس افسردگی کودکان (CDS). 
دکتری: روان‌شناسی دانشگاه علامه طباطبایی
معرفی بزرگان روان شناسی و مشاوره / مشاور نیوز

دکتر علی دلاور 
در سال 1320
محل تولد : خرم آباد 
در سال 1358مدرک دکتری خود را در دانشگاه ایالتی فلوریدا در رشته روش‌های تحقیق و آمار اخذ نمودند
 مرتبه علمی : استادی
 تعداد 137 عنوان مقاله در سمینارهای علمی داخلی و خارجی ارائه و تعداد 19 عنوان کتاب نیز ترجمه و تالیف نموده‌اند.
دکتر  علی محمد  نظری
مرتبه علمی:دانشیار( گروه مشاوره و راهنمایی دانشگاه خوارزمی )
آدرس پست الکترونيک:Nazari@khu.ac.ir
صفحه اينترنت شخصی:http://cvs.khu.ac.ir/fa/nazari.htm
سوابق تحصیلی
دکتری:  مشاوره خانواده
کارشناسی ارشد:مشاوره و راهنمایی 
کارشناسی:مشاوره و راهنمایی 

صاحب كرسي استادي گروه مشاوره و راهنمايي دانشگاه خوارزمی (تربيت معلم سابق )

در سال 1324 در يك خانواده روحاني در شهر مشهد متولد شدم. تحصيلات ابتدايي و متوسطه خود را در زادگاهم به پايان رساندم و در سال 1346 در دانشسراي عالي به تحصيل در رشته مشاوره و راهنمايي مشغول شدم. اولين كتاب خود را در سال 1349 در حالي كه دانشجوي سال سوم دوره كارشناسي بودم با نام مشاوره در چاپ رساندم. در سال 1350 در وزارت آموزش و پرورش با سمت «مشاور راهنمايي تحصيلي» مشغول خدمت شدم. تحصيلات كارشناسي ارشد خود را در رشته مشاوره در سال 1351 در دانشگاه تهران شروع كردم. در سال 1351 1352 با همسرم خانم دكتر ستيلا علاقبند ازدواج كردم. ثمره اين ازدواج سه فرزند با نام‌هاي سعيد، سميه و آزاده است. فرزندانم به ترتيب در رشته‌هاي كامپيوتر، الكترونيك و كامپيوتر تحصيل كرده‌اند.

اطلاعات شخصي:
1- نام و نام خانوادگي: حسن­ پاشا شريفي
2- تاريخ تولد: 1312        
3- محل تولد: سُنقُر (کرمانشاه)
4- گروه آموزشي:روان­شناسي
5- دانشگاه: دانشگاه آزاد اسلامي
6- مرتبة علمي: دانشيار
7- ايميل:HPSSR@YAHOO.COM
سوابق تحصيلي:
1- اخذ مدرک ديپلم از دانشسراي مقدماتي کرمانشاه در سال 1332
2- اخذ ديپلم ششم متوسطه در رشتة ادبيات به صورت داوطلبانه در سال 1334
3- کسب ليسانس علوم تربيتي در دانش­سراي عالي در سال1341 در تهران
4- کسب فوق ليسانس مشاوره و راهنمايي از دانشگاه تربيت معلم تهران در سال 1348
5- دکتراي روان شناسي در دانشگاه علوم و تحقيقات تهران در سال 1368
نظر سنجی
از نظر شما کدام بخش از مطالب سایت مفید و کاربردی تر هستند ؟
نمایش نتایج